Відкриття парафії в Амстердамі

28 лютого 2016 року, з благословення Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета, голова Управління зовнішніх церковних зв’язків архієпископ Рівненський і Острозький Іларіон відвідав Нідерланди, де у столиці цієї країни – Амстердамі, звершив Божественну літургію у новоствореній парафії Української Православної Церкви Київського Патріархату на честь Різва Пресвятої Богородиці.

За богослужінням архіпастирю співслужили: заступник голови УЗЦЗ архімандрит Кіріон (Інасарідзе); голова місійного відділу при УЗЦЗ, настоятель парафії ікони Божої Матері «Живоносне Джерело» м. Києва протоієрей Валерій Семанцо та настоятель храму святителя Миколая Чудотворця м. Боярка Київської області протоієрей Василь Лило.

За богослужінням також молились представники Посольства України в Королівстві Нідерланди.

При вході до храму владику Іларіона зустріла голова громади, засновник та керівник фонду UKRAINE TODAY у Нідерландах пані Сюзанна Досталева та запросила архіпастиря звершити перше, у житті громади, богослужіння українською мовою.

За Божественною літургією українці молились за свою Батьківщину, яка переживає військову агресію Росії, та воїнів, котрі захищають Незалежність України на Донбасі і яким громада постійно допомагає. Віряни просили Господа, щоб Він визволив Україну від нашестя чужинців, подав мир, єдність і благословення українському народу.

Заупокійною молитвою вшанували пам’ять всіх загиблих від рук проросійських сепаратистів під час катастрофи МН17.

Святкове богослужіння прикрашав спів церковного хорового колективу під керівництвом регента пані Надії Купчинської.

За богослужінням архієпископ Іларіон звернувся до присутніх з повчальним словом на тему євангельського читання. Архіпастир також побажав Україні та Нідерландам миру і процвітання, відзначивши, що Україна виборює не тільки свою незалежність, захищає не тільки кордони своєї держави, але, зупиняючи військову агресію Росії, захищає мир всієї Європи. Архіпастир висловив надію і побажання, що громадяни Нідерландів підтримають європейський вибір України та позитивно проголосують на референдумі щодо Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, який відбудеться 6 квітня цього року.

Наприкінці літургії голова громади пані Сюзанна Досталева подякувала владиці Іларіону та священнослужителям за молитву і піднесла архіпастирю запашний коровай. Владика Іларіон відмітив активну благодійну діяльність, яку проводить фонд UKRAINE TODAY у Нідерландах під керівництвом пані Сюзанни Досталевої та подякував за регулярну гуманітарну допомогу українським воїнам в зоні АТО, а також переселенцям і людям з малозабезпечених сімей.

З благословення Предстоятеля Київського Патріархату архієпископ Іларіон нагородив голову громади пані Сюзанну Досталеву – Патріаршою благословенною грамотою, а парафіяни і волонтери: Берна ван Агтовен, Мікі Манненс, Боб Вуда, Лідія Коленченко, Наталія Товстопят, Наталія Зварт, Марина Вотякова, Олена Ареф’єва, Софія Павловська, Діана Кузьміна – були нагороджені Архієрейськими благословенними грамотами.

Завершилось богослужіння многоліттям та молитвою за Україну «Боже Великий, Єдиний».

Цього ж дня архієпископ Іларіон дав інтерв’ю голландській газеті “Trouw”.

Опубліковано у Статті. Додати до закладок постійне посилання.

Коментарі не дозволені.