Преподобна Марія Єгиптянка

Святий піст-це п’ятдесят днів,які виділяються нам Святою Церквою для покаяння і молитви.Сам Господь Бог закликає в нас в ці дні до покаяння: «Покайтеся,бо наблизилось Царство Боже».І ми повинні каятися,як блудний син перед своїм Отцем і Бог простить,бо він Вселюблячий. Пройшло вже п’ять тижнів Святого посту і ми з благодаті Божої підійшли до п’ятої неділі.Чотири попередніх показували нам праведних Отців,які своїм прикладом побожністю повинні нас надихати.Але їх покаяння починається з дитинства ми ж усвідомлюємо свої гріхи лише,коли проходить молодість,хтось на старості років,тому нам потрібен приклад такого покаяння.І тому Свята Церква Христова постановила для нас згадувати пам’ять Святої Марії Єгипетської у п’яту неділю посту.
Що ж це була за жінка? У V ст. в єгипетському місті Олександрії жила симпатична дівчина Марія. В 12 років вона покидає батьківський дім і 17 років проводить своє життя гріховно. І здавалось би, що вже не було надії повернення на шлях християнського життя… Але Милосердний Господь не хоче смерті грішників, і Своєю премудрістю навернув Марію до спасіння. Для задоволення своїх гріховних звичок Марія сіла на корабель, який прямував з паломниками в Єрусалим на свято Воздвиження Христа Господнього. Під час подорожі і в Єрусалимі вона продовжувала грішити.
В день свята Воздвиження Марія разом з народом йде в храм, щоб приложитися до Хреста Господнього. Але невидима сила зупинила її. Прикладаючи зусилля, Марія знову і знову не може увійти у храм. Світло правди Божої освітило її розум і серце. Зрозуміла, що грішним є розпусне життя, і гріхи її не впускають у храм. Піднявши очі Марія побачила ікону Божої Матері. Слізно почала благати Пресвяту Богородицю, щоб дозволила їй увійти у храм: „О, Мати Божа! Дозволь мені підійти і поклонитися Животворящому Христу, і я більше не буду грішити”. Марія спокійно увійшла в храм, ніщо її більше не відштовхувало. Поклонилася Святому Хресту. Вийшовши з храму, дякувала Матері Божій за отриману благодать і відчуття покаяння, і просила поради куди прямувати далі. Почула тихий голос: „Йди за Йордан і там знайдеш спокій”. І Свята виконала повеління пішла на Йордан,причастилася Святих Дарів і провела сорок сім років у пості та молитві.І приклад є дуже повчальним,як людина з найбільш гріховного становища,прийшла до єдності віри і радості у Господу і Богу нашому Ісусу Христу.Ми бачимо,що Господь не покидає нас,він кличе грішників до покаяння.Бо як Сам Він сказав:Я прийшов до грішників,бо праведники лікаря не потребують.Тому молимось до Лікаря душ і тіл наших про прощення провин і беззаконь наших,просимо,щоб у доброму здоров’ї благочесті і чистоті ми зустріли Світле Христове Воскресіння.

Коментарі не дозволені.