Дитяче свято

Для кожного з нас свято Різдва Христового асоціюється з приємними добрими спогадами, затишним теплом сімейної вечері, дитячою радістю від отриманих подарунків. Цікаво, як сприймають це свято сучасні діти, чи знають вони його історію, які у них враження від святкування Різдва?
Ці запитання поставили вихованцям нашої Недільної Школи. Відповіді наших нових діток змусили викладачів ще серйозніше поставитися до своєї справи, адже діти вперше дізнаються що Різдво – це день народження Ісуса Христа, а не Санта Клауса, і колядка – це прославлення Бога, а не збирання грошей. Наші старші вихованці, як виявилося, вже знають про існування міста Віфлиєма та читали Євангельську історію, в якій розповідається про Ангелів, пастухів і мудреців зі Сходу, які вітали Новонародженого Христа.
Деякі з відповідей ми вирішили надрукувати в цьому Різдвяному номері нашої газети, дещо виправивши орфографію та граматику авторів.
Альона Макаренко
«Христос народився у Вифлиємі і поряд з Ним були Марія та звірі. Про Його народження сповістили Ангели і зірки. Це свято мені подобається тим, що можна колядувати і співати.»
Катерина Степаненко
«Ісус Христос народився в яслах, 7 січня, на Різдво. Про Його народження сповістили мудреці, зірка і Ангели. В цей день можна ходити колядувати і отримувати за це подарунки.»
Ірина Романенко
«Ісус Христос народився, щоб спасти увесь світ. Про Його народження мудрецям сповістила зірка, пастухам – Ангел, якого вони побачили, Іроду розповіли мудреці. На Святвечір чекають сходу першої зірки, на столі вже стоїть кутя, потім діти колядують.»
Валерій Посвістак
«В Православній Церкві Різдво святкується 7 січня. Я обожнюю це свято, в цей день можна колядувати.»
Христина Продан
«Ісус Христос народився на Різдво у Вифлиємі, про Нього зірка і Ангели сповістили пастухам. В це свято готують 12 страв і вся сім’я збирається разом.»
Анастасія Гончаренко
«Ісус Христос народився у Вифлиємі, Він – Божа Дитина, Ангел розповів про Його народження. В цей день роздають цукерки і колядують.»
Валентина Канюченко
«Христос народився 7 січня у Вифлиємі в яслах, Ангел сповістив пастухам про Його народження, а мудреці побачили яскраву зірку. Це родинне свято і мені подобається, що вся родина збирається разом.»
Софія Мерзлікіна
«Ісус Христос народився у Вифлиємі, Він – Спаситель роду людського. Ангели Божі сповістили про народження Ісуса, зірка сповістила мудрецям. Це свято мені подобається, бо всі люди діляться любов’ю і теплом.»
Іван Музика
«Христос народився 7 січня у Вифлиємі в яслах тварин. Про народження Ісуса Христа сповістили зірка та Ангели, зірка світила над стаєнкою, а Ангели показали пастухам, як туди дійти. Це свято мені подобається, бо можна колядувати.»
Марина Попаденко
«Ісус народився в яслах, Його прославляли три царі зі Сходу. Про народження Його повідомила зірка, яка світила дуже ясно. Цю зірку побачили мудреці і пішли за нею, а пастухам розповіли Ангели. Мені подобаються різні Різдвяні традиції, одна з яких – готувати 12 страв на святковий стіл.»
Дарія Білоконь
«Різдво для мене, це коли Бог зійшов з небес, щоб врятувати люд наш, і перемогти зло. Це свято для мене дуже велике, бо Ісус Христос родився.»
Анастасія Строгіна
«Мудреці ходили по світу і розповідали про народження Ісуса. Різдво дуже веселе свято, мама готує 12 смачних страв, дарують подарунки і цукерки.»
Єлена Муханова
«Мені подобається Різдво. В цей день люди йдуть до церкви, щоб подивитися, як родився Ісус.»
Коли читаєш ці дитячі слова, згадуєш слова Спасителя про необхідність зберегти в собі дитяче ставлення до світу і до Бога. Зберегти чистоту і простоту душі, бо тільки з такою душею можна увійти в Царство Боже.
А ще, задумуєшся над тим, як часто ми, дорослі, своєю грубістю і неуважністю ламаємо цю чистоту і простоту дитячих душ. Найкращий урок – власний приклад, і вчаться наші діти від нас бути лукавими, корисливими, жорстокими. А з часом і Різдво стає лише одним із вихідних днів і тільки дитячі спогади нагадують про тепло, ласку і затишок Святого вечора…
Я дуже сподіваюся, що наші серця від повсякденної суєти ще не настільки зачерствіли, щоб залишитися глухими до слів наших дітей, і кожен з нас відчує їхню радість від свята Різдва Христового. Я дуже хочу, щоб кожен з нас в самому собі знайшов ту жаринку тепла душі, що жевріє вже так давно, роздмухав її до вогника, так щоб в цей святковий час кожен зміг поділитися теплом і любов’ю зі своєю родиною і з усіма своїми близькими. І щоб Спаситель наш, Який прийшов Младенцем в світ, почув і з наших вуст: «Слава в вишніх Богу і на землі мир, між людьми благовоління…»
підготував священик Максим Кравчук

Коментарі не дозволені.