Весна і кохання

Молодь, весна, кохання – поняття майже тотожні. І дійсно, тема кохання, а тим паче навесні, цікавить молодь, мабуть, найбільше з усіх тем.
Але чомусь в Церкві завжди, говорячи про стосунки людей, мова йде про «любов» і ніколи – про «кохання». Це непорозуміння, чи свідома позиція?
Однозначно – свідома. Бо кохають людину завжди за щось, а люблять за те, що вона є на світі. Кохання, це почуття егоїста – мені в ній подобається, а от любов, це почуття християнина – я люблю її, бо вона є.
Тому справжні стосунки, щасливі стосунки можуть вибудувати тільки ті люди, які люблять одне одного, а не лише закохані одне в одного.
Звичайно, саме закоханість допомагає юнаку і дівчині познайомитися, сприяє бажанню бути разом, проте, якщо закоханість не переростає в любов, тобто ти кохаєш свою половинку тільки тому, що отримуєш бажане від неї, тобі приємно бути з нею, але байдуже до неї як до Особистості, байдуже до її душі, то такі почуття – це почуття егоїста, і такі стосунки приречені бути нещасливими і недовговічними. Повна катастрофа, коли таким чином зустрінуться два егоїсти!
Жахливо, коли в поняття «любов» вкладається пряма необхідність статевих стосунків між хлопцем і дівчиною. Та чи така «любов», що не цінує чистоту і цнотливість шлюбу, що руйнує тіла і душі молоді, зможе їх зробити щасливими? Гіркий досвід вчить нас зовсім іншому – втрачена змолоду цнотливість вже не може вберегти від спокуси блуду, від невірності в шлюбі.
Мабуть, саме відсутність статевих стосунків між молодими людьми, які кохають одне одного, є одним із критеріїв, з яких можна зробити висновок, що дане кохання обов’язково переросте в справжню любов. Бо ці двоє шукають побачити душу одне одного, готуються бути разом завжди, а не шукають короткочасної втіхи, яка принесе гіркий присмак в майбутньому.
І підсумовуючи все вище сказане, хочу нагадати про те, з чого варто було б почати цю розмову – про молитву до Господа. Оскільки в Його руках моє життя, то і звертатися слід до Нього з проханням про зустріч зі своєю «половинкою», яка найкраще мені підходить, і якій найкраще підходжу я. Просити слід у Господа справжньої любові, бо тільки справжня любов зможе зробити союз двох людей щасливим і міцним.

Коментарі не дозволені.