коли хворіють діти

Господь створив людину по образу Своєму – тобто по образу Святої Трійці, людське єство має три складові: тіло, душу та дух. Тілесна людина всі людські прояви бачить тільки тілесним зором. Людина ж духовна намагається вже знайти причину в духовному, вона з великої висоти, з великої відстані бачить предмети і явища, розглядає їх більш об’єктивно.
Православні люди повинні знати, що усі хвороби мають сердечне та духовне походження, а не надіятися тільки на “швидку допомогу”, на шприци та різні таблетки. Для того щоб вияснити природу хвороби, потрібен погляд духовний. Особливо це важливо, коли хвора дитина. Тому, що це – створіннячко ніжне, уразливе, як квітка, яка щойно розцвіла. Якщо її не поливати, якщо не доглядати за нею, то вона загине, засохне.
Звичайно, коли хворіє дитина, то серце батьків не може бути спокійним, починаться хвилювання, яке, на жаль, потім переходить в суєтливість. Але це тільки нашкодить дитинці. Залишити цю суєтливість допомагає молитва. А якщо висока температура чи гостре отруєння, чи ще якась небезпека, коли кожна секунда найдорожча? Навіть якщо піднялася температура раптово, то просто “Господи помилуй” завжди можна сказати, перед тим як щось робити або, навіть, одночасно з лікуванням.
Хвороба, а тим більше хвороба дитини, каже про те, що для сім`ї настав час для покаяння. Часто батьки задають собі питання: ” За що хворіють діти, вони ж ні в чому невинні? Вони ж навіть нагрішити не встигли?” Але вони не задумуються, що через гріхи батьків, перш за все, страждають діти. Гріх тому найбільше зло, що від нього страждають невинні. Але по цьому ж закону – стражданнями одних прощаються гріхи інших.
Батьки повинні піклуватися не лише про фізичне та моральне виховання дітей, а й про духовне, про спасіння їхніх душ; тато і мама повинні перші відкрити дорогу до Бога для своєї дитинки.
Першим ділом коли захворіла дитина, повинна бути молитва! Добре читати біля хворого немовляти Євангеліє. Дуже важливо причащати дитину святих Христових Таїн, аби покласти добру основу в лікуванні. Для цього можна запросити батюшку прямо додому.
Був такий випадок. Грудне немовля захворіло лейкозом. Священник сказав матері: “Причащайте його кожного дня.” Вона почала ходити у храм Божий, і по благословенню батюшки причащала дитину кожного дня. Скоро дитинка одужала від цієї страшної хвороби. По милості Божій діються так чудеса зцілення.
Але перш за все, батьки повинні самі приступати до Причастя та до Сповіді. Одного бажання недостатньо. Потрібна віра, віра в те, що Господь змилується над нами грішними через наше покаяння, та надія на Його допомогу й милосердя. Ми повинні завжди бути з Господом, і в хворобі, і в радості, і в горі. Тому звертаюся до батьків – шукайте шлях до воцерковлення та спасіння своїх дітей через себе самих!

Коментарі не дозволені.