Благовіщення

7 квітня православні християни відзначають одне з 12 головних церковних свят, Благовіщення Пресвятої Богородиці, й одночасно зустрічають Велику суботу – останній день перед Великоднем. 
Свято Благовіщення засноване у пам’ять про те, як архангел Гавриїл приніс Діві Марії благу звістку про прийдешнє народження Спасителя світу – Ісуса Христа.
Саме в цей день відбулося зачаття Спасителя, а оскільки Різдво Христове завжди святкується в один день – 7 січня, то свято Благовіщення теж має сталу дату – 7 квітня – рівно за 9 місяців перед цим.
Такі збіги – коли Благовіщення випадає на Велику суботу, напередодні свята Воскресіння Христового, – в нинішньому столітті фіксуються лише кілька разів: за церковним календарем, це 2007, 2018 і 2029 роки, і потім тільки 2091 рік.
Цього року, свято Благовіщення співпало з Великою суботою. Містичним, незбагненним чином у одному богослужінні цього дня поєднуються події, які історично розділяються між собою 33 –ма роками.
Радість здійснення обітниці спасіння роду людською поєднано з «Днем тиші» – Христос розіп’ятий, мертвий знятий із хреста та покладений до гробу, який привалено великим каменем. Його тіла не видно людям, але ми знаємо, що в цей момент Спаситель сходить до пекла, щоб визволити праведників від мук.
Церква наголошує на особливій важливості останніх днів Страсного тижня, а тому, категрично рекомендує вірянам планувати свій розпорядок так, щоб уже до четверга людина була вільною від життєвих побутових турбот, а ніщо земне не заважало їй відвідувати головні церковні служби, які є головними службами всього року.

Опубліковано у Статті. Додати до закладок постійне посилання.

Коментарі не дозволені.