Богослужіння з нагоди 32-ї річниці катастрофи на Чорнобильській АЕС

26 квітня, уся Україна згадує події Чорнобильської трагедії – однієї з найбільших техногенних катастроф в історії людства. Минуло вже 32 роки з того дня. Сьогодні на міжнародному рівні згадують жертв радіаційних аварій і катастроф. Це день пам’яті постраждалих та тих, хто віддав своє життя в боротьбі з “невидимим ворогом” в останні дні квітня 1986 року.
У столиці пам’ять жертв Чорнобильської катастрофи згадували у меморіальному храмі Святителя Миколая, що на Татарці. З самогоранку у храмі, який є найбільшим пам’ятником цій трагедії в Україні, відбулася Божественна літургія, яку очолив Предстоятель УПЦ Київського Патріархату Святійший Філарет. У співслужінні архиєпископа Вишгородського Агапіта (Гуменюка), настоятеля храму протоієреяТараса Мельника та духовенства столиці Патріарх підніс молитви до Господа за душі тих, хто спасав Україну та світ від радіаційної небезпеки. У Богослужінні взяли участь благочинний Святошинського та Голосіївського районів міста Києва, настоятель храму на честь ікони Божої Матері “Живоносне Джерело” протоієрей Валерій Семанцо, та клірик цього ж храму – протоієрей Роман Музика.
Молилися за своїх колег і самі ліквідатори катастрофи і згадували ті страшні дні, молилися військовослужбовці, вдови ліквідаторів, студенти, школярі. Багато учасників сьогоднішнього реквієму підходили до ліквідаторів і дякували їм за велику жертовність.
Після літургії хресною ходою духовенство разом з молільниками підійшло до пам’ятника «Курган Могила», де Патріарх Філарет звершив поминальну панахиду за загиблими жертвами Чорнобильської катастрофи.
Після завершення панахиди до жалобної громади звернувся Святійший Патріарх Філарет. Слово також мав Голова Шевченківської районної в місті Києві державної адміністрації Олег Гаряга.
Хвилиною мовчання було вшановано усіх, хто з того бою живим не повернувся.

Опубліковано у Статті. Додати до закладок постійне посилання.

Коментарі не дозволені.