Офіційна делегація Православної Церкви України відівдала монастирі Святої Гори Афону

На запрошення Його Всесвятості Вселенського Патріарха Варфоломія делегація Православної Церкви України звершила поїздку до Святої гори Афон, щоб відвідати місцеві святині, а також звершити спільні богослужіння з афонським чернецтвом.

З благословення Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Епіфанія делегацію очолив єпископ Одеський і Балтський Павло, якого супроводжували протоієрей Валерій Семанцо, протоієрей Василь Лило, протоієрей Ярослав Чорненький, протодиякон Василь Дідора, паломники Володимир Сізон Володимир та Олександр Кубряк.

Впродовж кількох днів, з 7 по 10 лютого 2019 року, українські паломники відвідали багато афонських святинь, де мали можливість помолитися і подякувати Богу за Його милості і щедроти, зокрема за утвердження Української Православної Церкви як автокефальної.

Вранці, 7 лютого, українська делегація з м. Уранополіс поромом вирушила до афонського портового міста Дафні, з якого вирушили до афонської столиці селища Карея (Καρυές), де у головному храмі Успіння Пресвятої Богородиці вшанували чудотворну Її ікону «Достойно є».

Першою обителлю, яку відвідала українська делегація з Києва, став Свято-Андріївський скит. Тут спочивають мощі Св. ап. Андрія Первозванного, основоположника Української Церкви, до яких, зі страхом Божим, благоговійно, приклалися усі учасники поїздки.

Після цього братія відвідала монастир Кутлумуш, де помолилась перед чудотворною іконою Богородиці «Всемилостива заступниця», а також перед часточкою Животворчого Хреста Господнього.

В монастирі Іверон було звершено молебень – Паракліс перед чудотворною Іверською іконою Божої Матері.

З настанням вечора єпископ Павло з духовенством та мирянами прибув до монастиря Пантократор, де взяли участь у спільному вечірньому богослужінні, а також поклонились перед чесними мощами великомученика Феодора Стратилата, святих безсрібників Косьми і Даміана, частиною Животворчого Хреста Господнього, перед іконою Пресвятої Богородиці Геронтиси, покровительниці монастиря – однією із найбільш шанованих чудотворних ікон Афону. В цьому ж монастирі завершився перший день подорожі.

9 лютого 2019 р, вранці, єпископ Одеський і Балтський Павло, протоієрей Валерій Семанцо, протоієрей Василь Лило, протоієрей Ярослав Чорненький, протодиякон Василь Дідора, паломники Володимир Сізон та Олександр Кубряк молилися на ранній та на Божественній літургії у монастирі Симонопетра, за якою причастилися Святих Таїн Христових.

Після сніданку гості з України відвідали унікальну монастирську бібліотеку, яка містить понад 50 000 книг та рукописів, найдавніші з яких походять з 12 – 13 стт.

В околиці Свято-Пантелеймонівського монастиря делегація з України відвідала скит Старий Русик.

Наступним монастирем для українського духовенства став Ксенофонт. Ігумен монастиря Алексій зрадів дорогим гостям з України і запросив поспілкуватися за обідньою трапезною. Ігумен Алексій висловив слова підтримки Блаженнішому Митрополиту Київському і всієї України Епіфанію, а також всьому духовенству і вірним Православної Церкви України. Старець запевнив, що кожен день з братією молитися за ті громади, які об’єдналися навколо Київського митрополичого престолу.

Після цього українська делегація відвідала монастир Дохіар, де вшанувала чудотворну ікону Божої Матері «Скоропослушниця» та заспівала кондак «Непереможній Воєводі…».

Над вечір українські паломники прибули до відомого Ватопедського монастиря, де відбулася зустріч із насельниками обителі, а також відвідини монастирського музею.

Ранком у монастирі Ватопед єпископ Одеський і Балтський Павло у співслужінні протоієрея Валерія Семанцо, протоієрея Василя Лила, протоієрея Ярослава Чорненького, протодиякона Василя Дідори та братії цього монастиря звершив Божественну літургію свт. Іоана Золотоустого.

Після Літургії відбулась зустріч з братією обителі, під час якої сторони спілкувалися між собою і висловлювали свої враження від побаченого. Під час цієї зустрічі був зачитаний подячний лист афонському чернецтву від Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Епіфанія.

Цього ж дня офіційна делегація представників Православної Церкви України повернулися до Києва.

Афон – осередок для всього Православ’я, значення якого неможливо переоцінити. Поїздка офіційної делегації Православної Церкви України, участь у спільних богослужіннях з афонським чернецтвом, піднесені молитви і новий досвід слугуватимуть відродженню і розширенню стародавніх зв‘язків між Церквою Українською та Святою горою Афон, які корінням своїм сягають часів життя преподобного Антонія Печерського. Ці зв‘язки сприятимуть подальшому відродженню Українського Православ’я, утвердженню і визнаю автокефалії Помісної Української Церкви.

https://www.pomisna.info/news/delegatsiya-pravoslavnoyi-tserkvy-ukrayiny-vidvidala-svyatu-goru-afon/

Опубліковано у Статті. Додати до закладок постійне посилання.

Коментарі не дозволені.