1031-а річниця Хрещення Русі у Києві

28 липня 2019 року Православна Церква України вшановує пам’ять святого рівноапостольного великого князя Володимира та святкує 1031-у річницю Хрещення Русі – України. З нагоди свята на території Свято-Софійського собору, який є давньою кафедрою Київських митрополитів, відбулося урочисте богослужіння: Божественна Літургія. Святочну відправу очолив Предстоятель ПЦУ – Блаженніший Епіфаній, Митрополит Київський і всієї України. Його Блаженству співслужили ієрархи Константинопольської та Елладської Православних Церков, а також єпископат і священики Православної Церкви України.

У Богослужінні взяли участь також клірики і віряни храму на честь ікони Божої Матері “Живоносне Джерело” міста Києва, на чолі з його настоятелем, митрофорним протоієреєм Валерієм Семанцом.

По завершенні Літургії усе духцівництво та віряни звершили урочисту Хресну ходу до пам’ятника святому Володимиру – Хрестителю Русі. У святковій процесії переносилися шановані християнські святині, привезені із Константинополя (Стамбула), за благословенням Вселенського Патріарха Варфоломія І: частка Чесного Животворчого Хреста Господнього та частка мощей святого апостола Андрія Першозванного.

Богослужіння завершилося урочистим молебнем на Володимирській гірці.

Опубліковано у Статті. Додати до закладок постійне посилання.

Коментарі не дозволені.