Візит офіційної делегації Православної Церкви України до Італійської Митрополії (Вселенський Патріархат)

Делегація Православної Церкви України здійснила візит до Митрополії Італії і Мальти Константинопольського Патріархату.

З благословіння Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Епіфанія делегація Православної Церкви України у складі єпископа Васильківського Лаврентія, настоятеля храму на честь ікони Божої Матері «Живоносне Джерело» (м. Київ) протоієрея Валерія Семанца, настоятеля храму на честь святителя Миколая Мирлікійського (м. Боярка) протоієрея Василя Лила, протодиякона Василя Дідори здійснили візит до Митрополії Італії і Мальти (Вселенський Патріархат).

5 вересня 2019 року в місті Венеції, яке є центром згаданої Митрополії (кафедральний собор святого великомученика Георгія), відбулася зустріч із митрополитом Геннадієм (Зервасом).

Під час зустрічі сторони обговорили питання розбудови Православної Церкви України, її визнання спільнотою Помісних Церков, а також питання майбуття української православної діаспори на теренах Італії та Мальти. Митрополит Геннадій запевнив українську делегацію в тому, що Вселенський Патріархат у жодному разі не має мети змінити національну ідентичність православних українців в Італії, але прагне, щоби у храмах Італійської митрополії були українці, які мали б змогу молитися до Бога рідною мовою. Важлива проблема, за словами владики Геннадія, яка зараз перешкоджає цьому – недостатня кількість україномовних священників для таких парафій на теренах Італії.

Українська церковна делегація висловила подяку Його Високопреосвященству за турботу про українську православну паству в юрисдикції Митрополії Італії і Мальти Константинопольської Церкви.

7 вересня 2019 року єпископ Васильківський Лаврентій очолив Божественну літургію в храмі святого великомученика Димитрія в місті Болонія. Його Преосвященству співслужили представники делегації Православної Церкви України та священнослужителі Константинопольського Патріархату: протоієрей Петро Оверко та протоієрей Андрій Григораш.

Опубліковано у Статті. Додати до закладок постійне посилання.

Коментарі не дозволені.