Візит офіційної делегації Православної Церкви України до Португалії

24 листопада 2019 року на парафії на честь Усіх святих землі Української у м. Брага (Португалія), що створена для місцевої української діаспори, відбулася Божественна літургія, яку очолив Високопреосвященніший митрополит Іспанії і Португалії , Екзарх Середземномор’я Полікарп (Ставропулос), Константинопольський Патріархат. Йому співслужили представники Православної Церкви України: єпископ Васильківський Лаврентій (Мигович), настоятель храму на честь ікони Божої Матері «Живоносне Джерело» протоієрей Валерій Семанцо (м. Київ), настоятель храму на честь святителя Миколая Мирлікійського протоієрей Василь Лило (м. Боярка), а також клірики Вселенського Патріархату: вікарій Португалії і Галісії архімандрит Филип (Ягніч), настоятель парафії протоієрей Димитрій Ткачук та інше місцеве духівництво.
На Богослужінні був присутній консул України в місті Порту Анатолій Коваль. Під час літургії були піднесені молитви за упокоєння душ заморених голодом в Україні (1932-1933), по її завершенні була відправлена панахида. Від імені Предстоятеля Православної Церкви України, Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Епіфанія, єпископ Лаврентій подякував Високопреосвященнішому митрополиту Полікарпу за його піклування про українську православну діаспору Португалії та Іспанії.
Згодом делегація духовенства і вірян вирушила до пам’ятника «Героям Небесної сотні», що був першим подібним меморіалом на теренах Західної Європи. Там було відслужено заупокійну літію за загиблими захисниками Вітчизни.

Опубліковано у Статті. Додати до закладок постійне посилання.

Коментарі не дозволені.