Cлужіння Блаженнішого митрополита Епіфанія у нашому храмі

Напередодні неділі всіх святих, 13 червня 2020 року, Блаженнійший Митрополит Київський і всієї України Епіфаній звершив Божественну літургію в приділі всіх святих храмового комплексу на честь ікони Божої Матері «Живоносне Джерело» у столичному житловому масиві Південна Борщагівка.

Його Блаженству співслужили архієпископ Вишгородський Агапіт, єпископ Васильківський Лаврентій, настоятель храму протоієрей Валерій Семанцо та запрошене духовенство.

На богослужінні були також присутні голова Святошинської районної в місті Києві державної адміністрації Сергій Павловський і перший заступник голови Василь Григоренко.

Перед початком літургії Предстоятель помісної Української Православної Церкви освятив іконостас приділу на честь всіх святих.

За богослужінням Митрополит Епіфаній відзначив духовенство черговими священничими та дияконськими нагородами. Клірик Свято-Введенського храму ієрей Василій Білик був зведений на протоієрейство. Були нагороджені також служителі храму на честь ікони Божої Матері ”Живоносне Джерело”: диякон Андрій Мигаль зведений на протодиякона, а диякон Святослав Семанцо отримав право носіння подвійного ораря.

Під час відправи лунала всеукраїнська молитва за припинення пошесті згубної (епідемії).

Наприкінці літургії Блаженнійший владика звернувся до присутніх з першосвятительським словом проповіді.

«Ми вшановуємо всіх від віку святих, які благодогодили Богу, адже святі є зразком наслідування для нас. Вони були людьми, які боролися із гріхами та пристрастями, стали світлом для світу і достойно пронесли свій хрест. Отож святі, немов дороговкази, можуть і нас провести складною дорогою цього земного життя, оскільки всі ми покликані до святості. Святі проявляли любов до ближніх, а отже щоб уподібнитися до них ми маємо чинити так само. Бо коли ми виявляємо любов до ближніх, то цим виявляємо її і до Господа, тому що наші ближні створені за образом і подобою Божою», – зокрема сказав Його Блаженство.

Також Митрополит Епіфаній нагородив настоятеля протоієрея Валерія Семанцо орденом святого Архістратига Михаїла 1-го ступеня та вручив йому іменний хрест Предстоятеля.

Отець Валерій подякував Блаженнійшому владиці за візит, спільну молитву та нагороди й подарував йому букет квітів.

Завершилося богослужіння урочистим многоліттям.

Опубліковано у Статті. Додати до закладок постійне посилання.

Коментарі не дозволені.