Святий мученик Трифон

14 лютого – пам’ять святого мученика Трифона. Він народився в одній з областей Малої Азії – Фригії, неподалік міста Апамеї, в селищі Кампсада.
З юних років Господь дарував йому силу вигнання бісів і зцілення різних хвороб. Одного разу жителі його рідного села були врятовані ним від голоду: святий Трифон силою своєї молитви змусив піти шкідливих комах, що винищували хлібні злаки і спустошували поля. Особливо уславився святий Трифон вигнанням біса з дочки римського імператора Гордіана (238-244).
Допомагаючи всім стражденним, він вимагав лише однієї плати – віри в Ісуса Христа, благодаттю Якого він зціляв їх.
Коли царський престол посів імператор Декій (249-251), жорстокий гонитель християн, єпарху Килина було донесено, що святий Трифон сміливо проповідує віру в Христа і багатьох призводить до Хрещення. Святий був схоплений і приведений на допит, під час якого він безбоязно сповідав свою віру. Його жорстоко катували, били палицями, дряпали тіло залізними гаками, обпалювали рани вогнем, водили по місту, вбивши в ноги залізні цвяхи. Всі тортури святий Трифон мужньо терпів.
Нарешті, він був засуджений на усічення мечем. Перед стратою святий мученик молився, дякуючи Богові, що зміцнив його в стражданнях, і попросив у Господа особливу благодать тим, хто закликатиме його ім’я на допомогу. Перш, ніж воїни занесли меч над головою святого мученика, він віддав душу свою в руки Божі. Ця подія відбулася в місті Нікеї 250 року.
Святе тіло мученика християни оповили чистими пеленами і хотіли поховати в місті Нікеї, де він постраждав, але святий Трифон у видінні повелів перенести його тіло на батьківщину в село Кампсаду. Це і було виконано.
Згодом мощі святого Трифона були перенесені до Константинополя, а потім – до Риму.
Мученику Трифону особливо моляться про зцілення від тілесних недуг, в хворобливому стані, у випадках псування плодів, під час голоду.
Частка мощів святого Трифона є у нашому храмі. Також біля релікварія знаходиться його образ.

Опубліковано у Статті. Додати до закладок постійне посилання.

Коментарі не дозволені.