Свято Рівноапостольної Марії Магдалини у Видубицькому Свято-Михайлівському монастирі

Вже стало доброю традицією щороку в день пам’яті святої Марії Магдалини 4-го серпня звершувати урочисті богослужіння у Георгіївському соборі Свято-Михайлівського Видубицького монастиря – в тому самому місці, де й знаходиться цього дня ікона рівноапостольної, написана на святій горі Афон із часткою її мощей.

3 серпня 2018 року, напередодні дня пам’яті святої Марії Магдалини, Патріарший намісник  Митрополит Епіфаній звершив вечірню з читанням акафісту до святої. Його Високопреосвященству співслужила монастирська братія у священному сані.

У самий день свята, 4 серпня 2018 року, урочисте богослужіння очолив Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет.

Його Святості співслужили: Патріарший намісник, митрополит Переяславський і Білоцерківський Епіфаній, митрополит Білгородський і Обоянський Іоасаф, митрополит Черкаський і Чигиринський Іоан, митрополит Івано-Франківський і Галицький Іоасаф, архієпископ Чернігівський і Ніжинський Євстратій, Керуючий справами Київської Патріархії архієпископ Вишгородський Агапіт, архієпископ Полтавський і Кременчуцький Федір, єпископ Житомирський і Овруцький Паїсій, єпископ Одеський і Балтський Павло, єпископ Васильківський Лаврентій, єпископ Адріан (Кулик) та численне духовенство Києва і Київської області.

За богослужінням молилася велика кількість богомольців, вірних, які зверталися до святої з молитовними проханнями.

Після завершення богослужіння та молебню до святої рівноапостольної Марії Магдалини Патріарший намісник подякував Святійшому владиці, усьому духовенству та вірним, що прибули цього дня до монастиря розділити радість свята. Після цього Патріарх Філарет поспілкувався із представниками ЗМІ, розповівши про шановану ікону та відповівши на запитання журналістів.

До собору ікона привезена стараннями мецената Андрія Миколайовича Мацоли. Святиня перебуватиме у Видубицькому монастирі до 15 серпня 2018 р.

 

Опубліковано у Статті. Додати до закладок постійне посилання.

Коментарі не дозволені.