Жалобні заходи біля “Стіни Пам’яті” у Михайлівському Золотоверхому монастирі

29 серпня 2018 року біля «Стіни Пам’яті» на Михайлівській площі відбувся захід «Всеукраїнський День Пам’яті» за полеглими Захисниками України в російько-українській війні та відкриття чотирьох секцій зі світлинами Воїнів загиблих на Сході України і терміналу з електронною Книгою Пам’яті полеглих за Україну. Захід відбувся за ініціативи Синодального відділу соціального служіння і благодійності УПЦ Київського Патріархату “Елеос-Україна”.
Панахиду за загиблими захисниками Батьківщини та відкриття секцій очолив Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет. Святійшому Владиці співслужили Патріарший намісник, митрополит Переяславський і Білоцерківський Епіфаній, митрополит Черкаський і Чигиринський Іоан, архієпископ Рівненський і Острозький Іларіон, архієпископ Чернігівський і Ніжинський Євстратій, архієпископ Вишгородський Агапіт, єпископ Васильківський Лаврентій, братія Свято-Михайлівського Золотоверхого монастиря, Свято-Феодосіївського ставропігійного чоловічого монастиря, столичне духовенство та військові священики, у числы яких був настоятель храму на честь ікони Божої Матері “Живоносне Джерело” протоієрей Валерій Семанцо.
У заході також взяли участь представники інших Церков та релігійних організацій, родини полеглих Героїв, побратими, друзі, представників громадських організацій.
Після Панахиди до присутніх звернувся Святійший Патріарх Філарет, який благословив нові експозиції з портретами полеглих українських воїнів.
Довідка: 29 серпня 2014 року – день найбільших втрат України в російсько–українській війні, день нашої скороботи та Пам’яті. Іловайська трагедія – це пекуча рана на тілі України, яка не загоється ніколи. Родини полеглих Героїв пропонують визначити саме 29 серпня єдиним Днем Пам’яті полеглих захисників України в російсько – українській війні.

Опубліковано у Статті. Додати до закладок постійне посилання.

Коментарі не дозволені.