Вшанування святої Праведної Анни

22 грудня Церква вшановує пам’ять про зачаття святою Праведною Анною Пресвятої Богородиці.
Свята Праведна Анна разом зі своїм чоловіком святим Йоакимом з Божої Милості стали батьками Пресвятої Діви Марії – майбутньої матері Христа. Святе Письмо, на жаль, зовсім не освітлює це питання. Але деякі апокрифічні книги, до яких належить і “Протоєвангеліє Якова”, дещо привідкривають завісу над походженням Святої Анни. Так, за переданням, Анна належить до чисельних нащадків роду царя Давида. Її батько – Матан з коліна Юди – був священиком, а її племінниця, св. Єлисавета, народила Іоана Хрестителя.
Проживши в шлюбі з Йоакимом близько п’ятидесяти років, Анні так і не вдалося народити дитину. Але жінка не втрачала надії та продовжувала наполегливо вимолювати у Бога потомство. Не зважаючи на побожність подружжя, їх щире милосердя до убогих, праведна Анна з Йоакимом через свою бездітність були вимушені зазнавати глузування та презирливе ставлення від оточуючих. Але одного разу під час молитви із щасливою звісткою перед праведною Анною явився Архангел Гавриїл, від якого вона дізналася, що молитва вислухана і що їй дарована можливість стати матір’ю Дочки, Яка благословить весь людський рід. Таку ж звістку від ангела отримав і її чоловік, який після приниження одним з єрусалимських священиків від горя усамітнився в пустелі. Подружжя поспішило до Єрусалиму, де щиро дякувало Богу. 21 вересня сталася щаслива подія – у них народилося омріяне дитя. З цього моменту і до останнього подиху батьки присвятили своє життя Діві Марії. Через деякий час після введення Дочки до Храму, у віці 80 років Йоаким помер. Через два роки після смерті чоловіка пішла з життя і Анна, їй на той час виповнилося 79.
Свята Анна вважається покровителькою вагітних, вишивальниць і прачок. Жінки в молитвах до неї просять про легкі пологи, про здоров’я для малюка і достатню кількість молока у породіллі.
Частка мощей святої Праведної Анни є у нашому храмі: у релікварії Всіхсвятського приділу.

Опубліковано у Статті. Додати до закладок постійне посилання.

Коментарі не дозволені.