Четвер Великого канону

11 квітня 2019 року – “Четвер Великого канону”, як зазначено у церковному календарі. Напередодні цього дня, в середу ввечері, у храмах повністю прочитується Великий покаянний канон преподобного Андрія Критського, який спонукає кожну людину з усієї глибини свого серця і душі прохати Всевишнього про милосердя та прощення. Проте не слід забувати, що отримати ці великі дари можна завдяки постійній праці над собою для здорового духовного життя.
Не часто в храмі можна почути переспів усього Святого Письма, починаючи від сотворення світу і закінчуючи страстями, смертю і воскресінням нашого Спасителя. Цей Великий покаянний канон святого Андрія Критського є великою сповіддю людської душі, яка відкриває перед небом і землею, а найбільше – перед своїм Спасителем, усі потаємні закутки серця й душі з єдиним проханням: “Боже, помилуй мене!”».
Канон Андрія Критського називається “Великим”, позаяк він є найбільшим з усіх богослужбових канонів (налічує близько 250 стихів, а звичайні канони — близько 40 стихів). Саме Великий покаянний канон є найбільш відомим із написаних цим святим. Він використовується під час Великого посту. У перший тиждень Чотиридесятниці (з понеділка по четвер) на повечір’ї читають частини канону, а повністю — у четвер п’ятого тижня на Вранішній (у парафіяльній практиці служиться напередодні ввечері, тобто в середу). Вранішня з каноном преподобного Андрія Критського — це особливе покаянне богослужіння. У його основі — діалог душі, що страждає та кається через безліч своїх прогрішень, із всемилостивим Богом, який єдиний може подати їй прощення.

Опубліковано у Статті. Додати до закладок постійне посилання.

Коментарі не дозволені.