Настоятель храму на честь ікони Божої Матері ”Живоносне Джерело” відвідав мистецько-краєзнавчий фестиваль “Історії Борщагівського краю”

Задовго до свята Покрови Пресвятої Богородиці знавці та цінителі історії Борщагівки цікавилися в організаторів про цьогорічний мистецько-краєзнавчий фестиваль «Історії Борщагівського краю». За три роки зазначений фестиваль, що проводиться на базі ЗЗСО № 281 (бульвар Кольцова, 7-Б), згуртував чимало патріотів Борщагівки. Серед них учні загальноосвітніх, позашкільних, професійно-технічних навчальних закладів, студенти вищих навчальних закладів, учасники громадських об’єднань дітей та молоді, педагоги, учені, краєзнавці, громадські діячі, яких цікавить історія Микільсько-Борщагівського житлового масиву, неіснуючих уже сіл Микільська, Братська й Михайлівська Борщагівки, історичної місцевості Борщагівка.
Цього року партнерами організаторів фестивалю виступив спортивний клуб «Сен-Бін». 14 команд подали заявки на участь у зазначеному заході. Учасники, використовуючи метод «занурення в епоху», презентували підготовлені літературно-музично-театралізовані композиції відповідно до положення про проведення фестивалю в широкому спектрі номінацій:
1. Особливості господарського життя, занять;
2. Риси національного та соціального складу населення;
3. Побут, дозвілля, звичаї, традиції;
4. Історія родоводів;
5. Народні промисли;
6. Усна народна творчість;
7. Визначні особистості, які проживали в Борщагівках, їх внесок у розвиток регіону;
8. Туристсько-рекреаційні та екскурсійні можливості населеного пункту, місцевості;
9. Історія назв, виникнення та створення сіл, кутків, вулиць, бульварів, проспектів, культових споруд;
10. Духовна спадщина;
11. Історичні події, які вплинули на життя мешканців;
12. Історії окремих споруд, навчальних закладів;
13. Борщагівський край в кіно-, фотодокументах.
Після вступного слова ведуча представила присутніх почесних гостей фестивалю: склад журі, до якого крім представників районної адміністрації, господарів свята, увійшли священнослужителі храмів, що розташовані на Борщагівці.
Гостинні господарі свята – педагоги та учні 281 школи – підготували для учасників фестивалю захопливу літературно-музично-хореографічку композицію «Борщагівський ярмарок» та занурили всіх присутніх в атмосферу колоритного національного побуту.
Благословив команди на успішні виступи священник церкви Святого Спиридона Триміфунтського Іоан Ружицький.
Конкурсна програма фестивалю традиційно захопила всіх присутніх розмаїттям форм подачі історично-етнографічного матеріалу, безумовною талановитістю й ентузіазмом учасників команд.
Перед членами журі стояла нелегка задача – визначити переможців. На цей час господарі свята підготували для гостей безліч майстер-класів на будь-який смак, це й виготовлення ляльки-мотанки з серветок, «чарівна серветка – прикраса для столу», виготовлення новорічної ялинки власноруч (для збереження природи), а також демонстрацію спортивної майстерності дітей. Також у центральному холі учбового закладу було розгорнуто виставку науково-краєзнавчих досліджень «Святошино і Борщагівки».
Після напруженого обговорення журі визначило переможців:
- Гран-прі отримала команда ЗЗСО № 206;
- І місце – команда «ЦВПСВМ «ДЕСАНТНИК»;
- ІІ місце – команда ЗЗСО № 13 ім. І. Хитриченка;
- ІІІ місце – команда ЗЗСО № 198 ліцей «Еко».
Усі учасники фестивалю отримали відповідні дипломи та подарункове видання історичної книги про виникнення та розвиток козацтва в Україні, переможці – грамоти та подарункові сертифікати на екскурсію до Києво-Печерської Лаври.
Унікальний подарунок музею школи № 281 зробив отець Валерій Семанцо – це вірча грамота настоятелю храму, датована 1759 роком, що зберігалася в церкві Ікони Божої Матері “Живоносне Джерело”. Також юні господарі такого цікавого та пізнавального заходу отримали, як вдячність від отця Валерія, солодке частування.

Опубліковано у Статті. Додати до закладок постійне посилання.

Коментарі не дозволені.